Představujeme vám nabídku multimediálních projektů akademického roku 2021/2022. Máme z ní opravdu velkou radost 👍.

Pokud vás některý zaujme🤔, proberte se svými spolužáky a spolužačkami (třeba v rámci #SNMhubu) jakým způsobem byste jej chtěli řešit, nebo přispět k jeho úspěšnému dokončení, co si vyzkoušet nebo se naučit… a zformujte společný tým, bez něho se neobejdete

👉 Uvidíme se na burze projektů

👉 ve středu 23. 2. v 16:40.

 

Návrh digitální aplikace pro expozici v Letech u Písku

V Letech u Písku vzniká Památník holocaustu Romů a Sintů v Čechách. Aktuálně se připravuje jak realizace architektonického řešení, tak koncept stálé expozice. Součástí expozice by měla být i digitální vrstva, jež zážitek z místa rozšíří o další informace a zprostředkuje některá média nezbytná pro expozici. Expozice je rozdělena na vnitřní a venkovní část, digitální aplikace by měla obě části propojovat a sloužit také jako navigace po celém areálu a jeho jednotlivých funkcích.

Při designování aplikace bude nezbytné vzít v úvahu potřeby jednotlivých návštěvnických skupin. Při rozvaze o možném technickém a designovém postupu bude potřeba vstoupit do diskuze s jednotlivými týmy, jež mají proces vzniku památníku na starosti, a zvážit jak ekonomické a praktické ohledy, tak edukativní přístupy.

Výstupem projektu bude návrh aplikace, případně prototyp, který bude sloužit jako podklad pro výběrové řízení na dodavatele.

Tým: 3-4 studující

 

Posilujeme odolnost seniorů vůči dezinformacím – tvorba online vzdělávacího obsahu

Organizace Transitions ve spolupráci s proseniorskou organizací Elpida připravuje již 4 roky mediálně-vzdělávací program pro seniory v ČR. Máme za sebou více než stovku akcí a poměrně jasnou představu, jaké potřeby tato věková skupina má a jak je v oblasti mediálního vzdělávání naplnit. Pro tyto účely nyní vzniká metodika, jejíž součástí je příprava vzdělávacích materiálů, které budou využívány během offline i online akcí a stanou se součástí nové elearningové platformy v podobě self-directed asynchronních kurzů. Potřebujeme ale pomoc. Hledáme nadšence, kteří nám pomohou tyto scénáře kurzů zpracovat a zabalit do atraktivních multimediálních formátů – hledáme copywritery, grafiky, video tvůrce, a také nadšence do aplikací na tvorbu vzdělávacího obsahu jako je Articulate 360.

Tento projekt je vhodný pro kohokoli, kdo se zajímá o průnik témat dezinformací, mediálního vzdělávání a podpory znevýhodněných skupin. Tento projekt je svým zaměřením i rozsahem ve střední Evropě průkopnický a jeho zaměření nabízí do budoucna celou řadu možnost rozvoje i profesních příležitostí, vezmeme-li v potaz demografické trendy.

Tým: 3 studující

 

Medailonky absolventů FF UK

Tvorba audiovizuálního projektu prezentujícího vybrané absolventy FF UK s důrazem na jejich zajímavé trajektorie a přínos studia na FF UK. Může jít o video, zajímavou prezentaci medailonků, komiks apod. (dle možností a dovedností řešitelského týmu). Hlavní premisou zadání je originalita tvůrčího konceptu. Projekt může přinést „pouhý“ ukázkový prototyp, který bude dostatečně zajímavý, aby si získal podporu pro realizaci a další rozvoj.

Tým: 3 studující

 

Inovační laboratoř: Chceme být vidět!

Znáte Inovační laboratoř Univerzity Karlovy? A chcete ji vidět? My chceme, abyste ji viděli! Projektový kurz Rozjeď projekt, soutěž Map the System nebo kurz umělé inteligence pro neprogramátory Elements of AI, to jsou jen některé z kurzů zaměřených na oblast inovací, podnikavosti a digitální gramotnosti, které Inovačka přináší studentům na Univerzitě Karlově. Už jste něco z toho absolvovali? Super! Přidejte se k nám, staňte se naší součástí a pomozte nám s propagací. Že jste o nás ještě neslyšeli? To musí být něco špatně! Chceme být vidět, chceme být slyšet. Pomozte nám být nepřehlédnutelní. Hledáme kreativní nadšence, kteří mají rádi výjimečné věci a které bude bavit pro nás natočit a zpracovat několik krátkých videí (nebo vymyslet jinou, netradiční formu propagace), která poslouží ke zviditelnění našich kurzů na Univerzitě Karlově a ukotví komunikaci celé Inovační laboratoře. Naším cílem je zvýšit dosah povědomí o Inovační laboratoři. Všechno vám rádi představíme a věříme, že vás napadnou třeba i další, netradiční formy propagace. Inovační laboratoř je tým mladých kreativců, kteří na Univerzitu Karlovu přinášejí praktické projektové interdisciplinární vzdělávání a spadá pod Centrum pro přenos poznatků a technologií UK.

Tým: 3 studující

 

Uživatelské testování webu DofE.cz

The Duke of Edinburgh’s International Award (DofE) je výzva pro každého ve věku od 14 do 24 let. Jedná se o program osobního rozvoje a můžeš ho plnit kdekoli v České republice. V DofE jde o to, aby se každý účastník věnoval aktivitám, které ho baví. Důležité je naučit se dosáhnout svých cílů a zkusit si něco nového. Absolventi programu získávají mezinárodně uznávaný certifikát, který se hodí do životopisu, ale také při studiu v zahraničí. Na světě je 1,3 milionu mladých lidí, kteří program DofE plní.

Cílem multimediálního projektu je vymyšlení a realizace uživatelského testování webu dofe.cz. Výstupem by měly být ideálně konkrétní doporučení/návrh(y), co a jak upravit či změnit, aby uživatel (persona) měl pokud možno nízkoprahový průchod.

Tým: 2 – 3 studující

 

Kampus Hybernská jako otevřený virtuální svět – METAVERSE

Pořádně nevíme, jak ty nové virtuální světy vlastně fungují, jestli jsou k něčemu dobré nebo jak s nimi můžeme naložit… Ale zatraceně nás láká je prozkoumat! Máte odvahu vzít si téma metaversu do rukou a probádat, jak by mohlo posloužit nejen skvělému multifunkčnímu ekosystému Kampusu Hybernská, ale třeba celé Univerzitě Karlově?  Očekávaným výstupem vaší práce je několik pokusů/prototypů využití různých virtuálních světů a jejich prezentace lidem v Kampusu Hybernská. A pokud přijdeme na něco skvělého, možná nás čeká i další spolupráce. Parťákem vám bude Honza Veselý (ředitel Inovační laboratoře Univerzity Karlovy pod CPPT UK), který by rád sledoval všechny novinky nejen v této oblasti, ale nestíhá to. Takže potřebuje vás! 

Tým: 3 studující

 

Komunikační kampaň pro iKAP 2 (PedF UK) 

Baví vás sociální sítě a média? Víte, jak uchopit komunikační strategii a oslovit tu správnou cílovou skupinu? Pomozte nám vytvořit stabilní strategii pro projekt iKAP 2 – Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy a jeho klíčové aktivity: Kyberšikana, Ředitelská akademie, Distanční vzdělávaní a Podnikavost. Hledáme tým, který se cítí na sociálních sítích jako ryba ve vodě. Tým, který nám pomůže prozkoumat cílovou skupinu a komunikaci s ní, vymyslí nápady jednotné propagace těchto 4 podaktivit, sestaví publikační plán a nakonec nám dá zpětnou vazbu a tipy jak pokračovat. Komunikace je zatím na úplném začátku, proto dostanete spoustu prostoru k tomu být kreativní, ale zároveň musíte udržet komunikační tón naší alma mater UK. Členové týmu budou spolupracovat s manažerem komunikace a grafikem.

Tým: 2 – 3 studující

 

Komunikační strategie Studentské Hybernské

Studentská Hybernská je aktivita, která sdružuje studentské spolky UK a koordinuje studentské aktivity v prostoru Kampusu Hybernská. Jen v roce 2021 Studentská Hybernská uspořádala řadu filmových večerů, swapů, bazarů, festivalů, výstav nebo debat. Do budoucna chce navíc studentům nabídnout možnost využít společný univerzitní cowork a otevřít jim i další možnosti Kampusu k realizaci studentských kreativních i výzkumných aktivit.

Hlavním komunikačním problémem Studentské Hybernské je, že potenciál využívání služeb pro studentskou akademickou obec UK, zůstává nenaplněn. Důvodem je nedostatek komunikačních kanálů vůči studentkám a studentům UK ze všech fakult a součástí. Cílem projektu je nastavit kreativní komunikační strategii ve spolupráci se Studentskou Hybernskou a vytvořit tak efektivní komunikační kanál vůči studentkám a studentům UK napříč fakultami. Tento komunikační kanál by byl následně využíván i ostatními subjekty v Kampusu Hybernská a umožnil by tak efektivně předávat informace o dění v Kampusu.

Tým: 2 – 3 studující