9. ročník Wikikonference je tu ani ne za měsíc, a proto je nejvyšší čas zveřejnit jména některých našich řečníků, abyste se stihli rozhodnout, zda u toho budete v sobotu 2. prosince s námi. 👉 Registrace 👈 je otevřena do 26. listopadu, novinky o konferenci můžete i nadále sledovat na Facebooku nebo na wikistránce.

🗣 Léa Lacroix je projektová manažerka Wikidat pro Wikimedia Deutchland. Zabývá se především posilováním vztahů mezi vývojáři a editory této otevřené databáze strukturovaných metadat. Na Wikikonferenci vám představí, jak Wikidata fungují, k čemu nám slouží, jak se data do databáze dostávají a také kdo jsou její editoři a jaká je jejich motivace.

Wikipedie nemusí být jen zdrojem radosti a poznání, ale také manipulace s veřejným míněním. O tom, proč a jak se rodí wikipedisté, kteří zneužívají Wikipedii, a jak velká je v tomhle ohledu odpovědnost těch hodných, bude na Wikikonferenci přednášet 🗣 Josef Šlerka, vedoucí Studia nových médií na Univerzitě Karlově a ředitel Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky.

🗣 Vojtěch Dostál je předsedou spolku Wikimedia Česká republika, dlouholetým wikipedistou a také postgraduálním studentem na Katedře buněčné biologie Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy. Na Wikikonferenci představí mobilní aplikaci Wikimedia Commons, která čte data z Wikidat a zobrazuje mapu nejbližších nenafocených míst.