O víkendu 24. – 25. března 2018 proběhl další workshop z cyklu Open Hardware, který má na našem oboru dlouhou tradici, jelikož je skvělou příležitostí nechat v sobě probudit tvůrce, umělce, kutila… Tentokrát mu skvělé zázemí poskytl nedávno otevřený prostor The Cave na pražských Vinohradech, který disponuje nejen skvělým vybavením 💪, ale i více než přátelskou atmosférou ❤️. Naši studující se úspěšně ponořili do světa Arduina, Raspberry Pi a došlo i na trochu toho domácího pájení 🙏.

Letošní ročník má o to větší dopad, že projekty budou studujícími představeny široké veřejnosti i v rámci prvního českého festivalu Maker Faire, který se koná 👉 23. – 24. června na 👉 výstavišti Holešovice.

Workshop probíhal pod vedením zkušených lektorů Jakuba Hyblera a Jana Vlnase a patronátem Dity Malečkové, velkou oporou byli po celou také místní Václav a Jindra z The Cave.

Jaká je koncepce předmětu?

Seminář je experimentálně orientován a je zaměřen na vlastní práci s open hardwarem. V rámci předmětu pracují studenti se systémy jako je Arduino či Rapsberry Pi, které reprezentativně zastupující současný open hardware, jelikož je jejich design veřejně dostupný, kdokoliv ho může legálně studovat, upravovat a distribuovat, a které jsou zároveň navrženy jako uživatelsky jednoduché otevřené elektronické platformy umožňující rychlý vývoj a relativně snadné používání – při semináři se využívají jejich snadno dostupné komponenty a materiály, standardizované procesy a otevřená infrastruktura, s cílem rozvinout a maximalizovat schopnost studentů vytvářet a využívat hardware. V rámci předmětu prochází studenti všemi klíčovými fázemi vývoje otevřených hardwarových platforem, od vytváření konceptu přes specifikaci až po implementaci a evaluaci a zároveň získávají širší orientaci v aktuální problematice vývoje aplikací pro otevřené platformy.

Jak to na workshopu vypadalo?

This slideshow requires JavaScript.

Více o prostoru The Cave

The Cave je dílna, klub a místo odpočinku. Láká vás elektronika? Chcete večer po práci stvořit něco fyzického? Chcete se potkávat s podobně zaměřenými lidmi? Chcete se něco nového naučit? A hlavně, chcete se u toho pobavit?

Webové stránky: https://thecave.cz/

Facebook: https://www.facebook.com/thecavecz/

Instagram: https://www.instagram.com/thecavecz/

Více o Maker Faire

Maker Faire je největší světová přehlídka inovací, kreativity a důmyslnosti pro celou rodinu. Je to setkání tvořivých a zvídavých lidí, které baví zkoušet nové věci a neformálně sdílet poznatky a zkušenosti v přátelském prostředí. Částečně zábavný jarmark, ale také veletrh pro “makery” všech generací, ať už inženýry, řemeslníky, umělce, kutily, zahradníky nebo vědce. Je to místo, kde každý může ukázat svůj koníček, vychytávku, “hack”, experiment nebo projekt.

Webové stránky: https://prague.makerfaire.com/

Facebook: https://www.facebook.com/MFPrague/

Instagram: https://www.instagram.com/makerfaireprague/