Přijďte se podívat, co všechno naši studenti a studentky dovedou 😱 . Ve svých závěrečných prezentacích představí výsledky svojí celosemestrální práce 🙏💪👌, a o jakých projektech je řeč? Celkem bylo v letošním roce realizováno šest projektů z této nabídky, a že je vskutku na co se těšit! ❤️

17:55 přivítání a úvodní slovo

18:00 👉 Kafkova Praha: realizace geolokační hry
18:20 👉 Festivalová únikovka na Šrámkově Sobotce
18:40 👉 Kreativní komunikace na sociálních sítích pro H40

19:10 👉 Atlas konspirací: nová generace
19:30 👉 Za knihovny! Jak lvové bijem o mříže
19:50 👉 Biblioterapie na webu

Prezentace budou streamovány online na naši Facebookovou stránku, tak si nás nezapomeňte naladit ve čtvrtek 28. 5. od 18:00 na fb.com/stunome.

 

Kafkova Praha: realizace geolokační hry
Měli jsme podklady a platformu, potřebovali kreativní tým, který dokáže dotáhnout hru do perfektního stavu a otestovanou ji vypustit do světa. V rámci předchozího multimediálního projektu vznikl návrh geolokační hry seznamující populárně-naučnou cestou širší veřejnost a studenty vyšších ročníků gymnázií se životem a dílem Franze Kafky. Na týmu byla revize trasy a podkladů s ohledem na potřeby platformy a dobrou hratelnost. Nebylo zapotřebí umět programovat, editor, ve kterém pracovali, je intuitivní a umožnil plně se soustředit na obsah a herní prvky. Také se týmu hodil někdo, kdo se vyzná v autorském právu a poradil si s výběrem a ozdrojováním použitých obrázků a textů (případně vybral jiné). Našel se někdo nadšený do vytváření audia, hra tak byla doplněna o načtené texty, zvuky a hudbu. Vzhledem k výukové povaze tématu a spolupráci s Ústavem pro českou literaturu AV ČR byl kladen velký důraz na faktografickou správnost všech informací obsažených ve hře.

Festivalová únikovka na Šrámkově Sobotce
Šrámkova Sobotka, festival českého jazyka a literatury, se letos měl konat v malebném městečku v Českém Ráji konat již po čtyřiašedesáté, a to od 4. do 11. července 2020. Každoročně se tam odehrává řada přednášek, autorských čtení, divadelních představení a koncertů. Někteří o festivalu říkají, že je to takový letní tábor pro dospělé, který jsme letos chtěli zpříjemnit FESTIVALOVOU ÚNIKOVKOU. Prostory jsme měli a inspirace je v celé Sobotce víc než dost: je to město plné architektonických skvostů, drobných uměleckých děl a o slavné rodáky tam také není nouze. Projekt potřeboval někoho, koho baví gamifikace, kdo umí vymýšlet šifrovačky, kdo sám nějakou únikovku zažil a nebál se podniknout do Sobotky výlet, seznámit se s jejími reáliemi na vlastní kůži.

Kreativní komunikace na sociálních sítích pro H40
Cíl projektu zahrnoval vyřešení a naplnění tří vzájemně provázaných oblastí: stanovení cílů komunikace na sociálních sítích; vytvoření ideového konceptu komunikace a příprava kampaní. Co nadchlo tým pro řešení tohoto projektu? Podpořili svou kreativitou a talentem otevření nového inspirativního místa v Pražské tržnici. Mohli spolupracovat se zajímavými lidmi z oblasti multižánrového umění a digitálních technologií. Dotkli se start-upové komunity. Mohli využít profi technologií, kterými jsou vybaveny laboratoře Art&Digital Lab (např. audiovizuální studio, VR Lab).

Atlas konspirací: nová generace
Atlas konspirací je žádaná webová databáze konspiračních teorií, populistických rámování a dezinformací z online světa – cílem projektu bylo rozšířit ji (aktuálně jich eviduje přes 270), aktualizovat a provést na základě kritické analýzy takové změny, které dostupný obsah zpřístupnily dalším konzumentům digitálního obsahu. Databáze nabízí přehled, ale také základní zařazení do větších vyprávění (tzv. narativů). Její součástí je i přehled hlavních českých anti-systémových a konspiračních webů a přehled podílů jednotlivých narativů na informacích, které přinášejí.

Za knihovny! Jak lvové bijem o mříže
Za knihovny! je neformální iniciativa aktivních (současných i bývalých) knihovnic a knihovníků. Cílem projektu bylo komplexně podpořit jejich prezentaci navenek. Od projektového týmu se očekávalo, že kriticky zhodnotí s využitím dostupných dat webové stránky, newsletter, instagram a další komunikaci z hlediska tonality, efektivity, designu; navrhne zlepšení ve funkčnosti, přehlednosti, obsahu i designu a změny implementuje.

Biblioterapie na webu
Dostali jste se do náročné životní situace? Zaručený recept na vyřešení všech problémů vám nabídnout nemůžeme, ale můžeme vám prostřednictvím vybraných knižních titulů naznačit cestu, směr, inspirovat vás ve vašem jednání či jen potěšit, povzbudit a třeba i trochu poučit. Cílem projektu bylo přivést zpět k životu portál BiblioHelp, který vzniknul v dílně KISKu v rámci programu VISK3 v roce 2009 (a chvíli mu už nikdo nevěnoval potřebnou lásku). Projekt byl příležitostí revidovat klíčový internetový portál po obsahové i funkční stránce (je vystavěn na CMS Drupal), jeho provozovatel byl otevřen všem smysluplným úpravám s cílem zpřístupnit relevantní obsah všem zájemcům o problematiku.