Atlas konspirací je třeba dostat mezi více lidí, a zároveň zjednodušit budoucí doplňování obsahu. Proto od nás dostal Atlas nový vizuální kabát a zaměřili jsme na kvalitu sdílených informací. Také jsme na web nasadili analytické měření, aby k Atlasu byla k dispozici data o jeho návštěvnosti a vytvořili manuál pro další vytváření obsahu.

Atlas konspirací je skvělý projekt, který na jednom místě shrnuje všechny temné teorie, které kolují českými internety. V době rozmachu alternativních pravd, fake news a úspěchu lhářů v politice, je užitečné vědět, kdo konspirační teorie šíří.
Naším cílem bylo, aby tento portál, který před naším zásahem vypadal na první pohled mírně zanedbaně, byl přístupnější všem jeho návštěvníkům a aby se na něj dalo dobře odkazovat v diskusích.
Proto jsme jej důkladně prošli v původním stavu, srovnali s podobnými zahraničními projekty, a pak se na základě této analýzy dali do úprav. Zařídili jsme nasazení analytických nástrojů na web a získali tak možnost sbírat data o návštěvnících Atlasu. Změn částečně doznal jak obsah, tak zejména kód a přístupnost, přičemž jsme portálu vytvořili i jeho vlastní vizuální identitu. Vytvořili jsme provázání s Facebook Apps, aby při sdílení článku z Atlasu na Facebooku bylo správné a hezky vypadající preview. Zároveň jsme předali sepsaná doporučení, podle kterých budou naši následníci moci obsah dále upravovat a vytvářet. Díky tomuhle projektu jsme si osahali praktické nasazování velkých změn na wiki enginu, od backendu po frontend a poznali jsme jednu z temných stránek naší společnosti.

Doufáme, že naše práce je vidět na www.atlaskonspiraci.cz.

 

Zajímá tě naše závěrečná prezentace?