Spolek Výluka se snaží usnadnit lidem z různých odvětví přechod do školství. Abychom jejich snažení podpořili, vytvořili jsme interaktivní microsite Tak ZačniUČIT.cz. Ta vyvrací nejčastější mýty o učitelství a přidává argumenty, proč je učení docela skvělé povolání.

Jelikož přechod do školství není legislativně a procesně zrovna jednoduchý, připravuje Výluka web ZačniUČIT.cz, na kterém vysvětlí, co vše je třeba udělat pro to, aby člověk mohl začít učit. Náš projekt je teaser na chystaný web a plní tři hlavní funkce:

  1. Pomáhá budovat značku ZačniUČIT.cz před spuštěním hlavního portálu;
  2. Sbírá mailové adresy do newsletteru Výluky, ze kterého se uživatelé dozví o spuštění webu;
  3. Na příběhu dvou skutečných začínajících učitelů ukazuje, jaké to je začít učit a vyvrací nejčastější mýty, které o práci ve školství kolují.

Hlavním prvkem webu je interaktivní video, ve kterém uživatel vede dialog o ožehavých tématech českého školství s Markem nebo Katkou, začínajícími učiteli, kteří nemají vystudovanou pedagogiku. Na konci dialogu jim naši učitelé nabídnou přihlášení k odběru newsletteru ohledně chystaného portálu, na kterém se o přechodu do školství dozví více.

Kromě webu jsme pro Výluku připravili i komunikační manuál k propagaci microsite, potažmo celého webu. Bere v potaz omezené finanční možnosti neziskového spolku a zaměřuje se na využití (micro)influencerů a guerillového proma.

 

Zajímá tě naše závěrečná prezentace?