Letošní Wikikonference se uskuteční v Pardubicích

S radostí oznamujeme, že již jedenáctou českou Wikikonferenci budou hostit Pardubice. V sobotu 23. listopadu se budete moci v prostorách Univerzity Pardubice připojit k tradiční wiki-akci.

Co nabídl posluchačům program loňského ročníku a jaká atmosféra panovala v Pevnosti poznání v Olomouci si můžete připomenout na stránkách akce, na jednotlivé řečnické výstupy se pak můžete podívat na SlidesLive.com.

O přesném programu letošního ročníku a možné registraci vás budeme informovat, až se konference bude blížit.

Toto je naše představa obsahové struktury Wikikonference 2019:

I. Vítejte ve Wikisvětě
Úvodní blok programu, představující wiki svět laické veřejnosti a nováčkům.

II. Wiki je svobodná
Jeden ze základních pilířů Wikipedie je vytváření svobodného obsahu, ale ne vždy je vše tak jednoduché.

III. Wiki inspiruje

Lidé a projekty uvnitř i vně Wikisvěta si mohou být prospěšné a mohou se vzájemně ovlivňovat a inspirovat se. Blok určený zejména wikinadšencům.

Wiki prakticky

Paralelní blok pro praktické dotazy zájemců a nováčků

IV. Zůstaňte s námi

Chceme, aby se Wikipedie nadále rozvíjela a její obsah rostl. Zájemce o wikisvět bude zajímat, jak a kde se mohou zapojit. Wikinadšenci ocení informaci, kam Wikimedia směřuje v budoucnu.

Rádi bychom, aby hlavními tématy Wikikonference 2019 byly otázky “jak fungují a rozvíjejí se komunity, které okolo Wikipedie a navazujících projektů existují a vznikají” (KOMUNITY), “jakou cestou se wiki projekty vydaly, kam dorazily a kam směřují do budoucna” (CESTY PROJEKTŮ) a “jak se můžeme na wiki svět dívat v širších souvislostech” (SOUVISLOSTI).

Nominujte svého řečníka

Kdo by podle vás neměl na Wikikonferenci 2019 chybět?

Vhodného řečníka nebo téma prosím nominujte nejpozději do 7. září 2019. Pokud máte zajímavé téma ke sdílení i vy sami, nebojte se nominovat sami sebe: https://files.wikimedia.cz/wikikonference-2019-nominace/