Přijďte si poslechnout skvělá pecha kucha vystoupení našich studujících, co dělají když nejsou ve škole? Jaké jsou jejich zkušenosti? Čemu se od nich můžete naučit… Už popáté 🙏.

Nová témata, motivovaní řečníci a spousta inspirace 🖤.

👉 https://www.facebook.com/stunome

V úterý 15. a středu 16. února od 18:00 hodin na našem facebooku můžete zhlédnout, komentovat nebo posílat srdíčka ❤️❤️❤️ našim báječným studujícím, kteří si pro vás připravili spoustu inspirace.

 

=== PROGRAM ÚTERÝ 15. ÚNORA ===

Kristýna Hubičková: Jaký pán, takový pes: Typologie psích páníčků
Markéta Ročejdlová: Do oblak
Jiří Mach: Náplavy: kdo jsme a přidej se k nám!
Michaela Sandtnerová: Island a jeho hudební scéna

Pavla Chadimová: Kde složit hlavu?
Krištof Hlavačka: Za zdravím do Topoľčian alebo na dovolenku do Valencie?
Jan Žabka: Digitální průvodce inteligentní prokrastinací po Žabkově osudu

Terezie Vítková: Synergie: kuchařka každého pořádného bijáku
Anna Doušová: Midnight movies

=== PROGRAM STŘEDA 16. ÚNORA ===

Tadeáš Fořt: Jak vyvolat černobílý kinofilm?
Klára Melicharová: Jak na audioknihu?
Petr Nádvorník: Digitální kurátorství: Manifest
Denisa Půbalová: Myceliální proplétání

Anastasiya Makarets: Fobie
Kristina Hamplová: Kartely neexistují
Karolína Nečadová: (Skoro) všechno, co mě štve v kosmetice

Tomáš Zálešák: Jak rozumět čokoládě
Lenka Pittnerová: Pár věcí, které jste nevěděli o banánech
Jan Böhm: Co bych chtěl vědět, když jsem sháněl svojí první práci

 

=== ANOTACE VYSTOUPENÍ ===

Kristýna Hubičková
Jaký pán, takový pes: Typologie psích páníčků
Ať už jste psí majitelé, psí entuziasti, nebo prostě jen milujete korgiho, přináším vám komplexní vhled do typů psích páníčků pohybujících se ve Vršovicích. Typ sběru dat: pozorování a kvantitativní často nevyžádané small talky s majiteli. Varování: možná se v některém z typů sami najdete. #10PsichPanuNaPraze10

Markéta Ročejdlová
Do oblak
Ať už je šedá, blankytně modrá, nebo plná mraků, obloha nad námi je tu vždy přítomna. Ne vždy se nám ale podaří se na ni dívat častěji, někdy jen probleskne mezi baráky při naší cestě do školy a do práce. A to je velká škoda! ​Vydejme se proto spolu na pár minut do oblak, podivovat se jí i obdivovat. Podíváme se, co všechno nás na obloze může překvapit, jak ji více chápat a hlavně jak ji obdivovat.

Jiří Mach
Náplavy: kdo jsme a přidej se k nám!
Jiří Mach představuje krátkou historii Náplav, nejdůležitější milníky, pravidelné aktivity a výhled do budoucna. Kdo jsou Náplavy a co dělají? Proč je sledovat na Facebooku a ještě lépe, proč se k nim při nejbližší příležitosti přidat na hřišti? Připravte se na tu nejlepší partu rádoby sportovců, které si zamilujete už jen kvůli tomu, jak jsou šik. POZOR: Prezentace může způsobit takovou sportovní vášeň, že už vás nikdy nic jiného nebude bavit tolik, jako dřív.

Michaela Sandtnerová
Island a jeho hudební scéna
Island není jenom země s nádhernou přírodou, černými plážemi a ledovci. Je to taky země s velkým počtem světoznámých umělců, jejichž hudba si získala mnoho fanoušků. Včetně mě. Tak snad vám moje vyprávění, jak jsem běhala kolem vodopádu na album od Of Monsters and Men, aspoň trochu přiblíží severskou atmosféru. Anebo aspoň rozšíří vaše hudební obzory.

Pavla Chadimová
Kde složit hlavu?
Chystáte se do Norska a hodilo by se Vám pár tipů na místa, kde na cestě přespat? Pokud stejně jako já holdujete backpackingu, můžete se těšit na norskou jízdu z roku 2015, nesoucí se v duchu „nemáme peníze na nic jiného než zpáteční letenky“. Během prezentace Vás provedu po noclezích, které na Tripadvisoru nenajdete. Dozvíte se nejen doporučení na nejkrásnější výhledy z pohodlí Vašeho stanu, ale také jak kempovat ve velkých městech nebo tipy na místa – pravda, trošku netradiční – kde budete mít konečně dostatek soukromí. Vše ověřeno za Vás!

Krištof Hlavačka
Za zdravím do Topoľčian alebo na dovolenku do Valencie?
Nízka zaočkovanosť v mojej vlasti dohnala vládu prijať opatrenie, vďaka ktorému bola spolu so seniorom nad 70 rokov vakcínovaná aj sprevádzajúca osoba. V rámci mojej dlhodobej agendy s cieľom zaočkovať moju babičku, som túto možnosť privítal. Pridelený termín ma zastihol na chate na severe Čiech, a preto nezostávalo nič iné, ako sa vybrať siedmimi vlakmi cez dve republiky. Cestovateľská prednáška pozýva pozrieť sa na peripetie, ktoré ma cestou stretli aneb prečo cesta trvala trochu dlhšie ako výlet do Valencie.

Jan Žabka
Digitální průvodce inteligentní prokrastinací po Žabkově osudu
Projít celým procesem tvorby prezentace může být nelehký úkol i pro ty zkušenější z nás. Náročnou cestu komplikuje řada přirozených či nepřirozených výzev a nástrah. Často jsme však hlavní překážkou my sami a naše těžko ukočírovatelná pozornost. Proto vznikl Digitální průvodce inteligentní prokrastinací po Žabkově osudu. Autor této anotace v něm na vlastním tragikomickém příkladu ukazuje, jak ze zdánlivě nepřekonatelné překážky udělat výhodu a využít to nejen při tvorbě prezentací.

Terezie Vítková
Synergie: kuchařka každého pořádného bijáku
Co nesmí chybět při přípravě správného hollywoodského velkofilmu? Jaké jsou tajné ingredience a proč některé filmy vypadají asi jako by je uklohnili pejsek s kočičkou? V této prezentaci otevřeme filmovovědné okénko do světa současné mainstreamové produkce: jak vypadá, odkud přišla a kam směřuje? Nebudou chybět ani želvy Ninja, Harry Potter nebo Keanu Reeves.

Anna Doušová
Midnight movies
Cílem této prezentace je detailně představit základní aspekty a filmová díla spadající do kategorie midnight movies. Součástí prezentace bude seznámení s tématikou midnight movies neboli cult filmů. Tyto filmy pracují s kontroverzními tématy a vyvolávají v divácích nevšední pocity. Posluchačům budou představena i vybraná filmová díla. Původní smysl midnight movies filmů se vývojem a příchodem nových technologií změnil, tudíž jsou dnes symbolem undergroundu 70. a 80. let.

Tadeáš Fořt
Jak vyvolat černobílý kinofilm?
Z poslechu mé prezentace se dozvíte, jaké nástroje pokročilý hipster potřebuje k tomu, aby vyvolal analogový kinofilm. Od světlotěsného pytle po chemii. Následně najdeme odpovědi na tyto otázky: Jak otevřít kazetu filmu? Dá se kvalitní otvírák na pivo využít i k jinému účelu než jako cesta k vychutnávání výběrových svrchně kvašených ležáků? Jak nacpat film do cívky? A na co si dát pozor? Jak správně třást vývojnicí, aby se film rovnoměrně vyvolal? No a závěrem si povíme, jak film vyprat, abychom na něm neměli škaredé fleky.

Klára Melicharová
Jak na audioknihu?
Závěrečná prezentace na předmět „Prezentační a lektorské dovednosti“ se zaměřuje na krátký návod, jak si vyrobit audioknihu, ať už amatérsky doma nebo na profesionální úrovni. Prezentace nabídne posluchačům bližší pohled do fungování profesionální výroby audioknih s několika tipy, jak si natáčení i samotné zpracování co nejvíce zpříjemnit. Posluchači se mimo jiné dozví, jakým knižním titulům se při zpracování spíše vyhnout nebo proč jít raději legální cestou a zaplatit si audioknižní licenci.

Petr Nádvorník
Digitální kurátorství: Manifest
Jsme bytosti existující v digitálním světě, obklopené množstvím obsahu, které se vymyká lidským možnostem vnímání i představivosti. Algoritmy globálních obsahových platforem spolu s námi rozhodují o tom, kam zaměřujeme svoji pozornost. Určují co vidíme, slyšíme a jak vnímáme svět. Má smysl pokoušet se na tom něco změnit? A pokud ano, je kooperativní kurátorování digitálního obsahu ta správná cesta?

Denisa Půbalová
Myceliální proplétání
Síť, systém, komunikace, elektrické signály – a nová média to nejsou. Rozklad a znovuobnovení. Ekosystém. Houby. Hlavním tématem prezentace jsou pozoruhodné vlastnosti hub a jejich fascinující proplétání s dalšími organismy. Podzemní myceliální svět nabízí mnoho zajímavých metafor pro překonání antropocentrické představy světa a je pro mne velkou inspirací pro mou uměleckou tvorbu. Prezentace tak bude hybridem o vědě a umění, houbách a technologií, rozkladu a tvorbě.

Anastasiya Makarets
Fobie
Chtěla bych vyprávět příběh, jak jsem musela zůstat sama se svou fobií a čím to skončilo. A také mě zajímá, stručně rozebrat odkud a proč se u lidí objeví fobie, co lze považovat za fobie, a co ne, co nejčastěji nevysvětlitelně se bojí lidí po celém světě a čeho se bojí obyvatelé České Republiky. Ve své prezentaci chci zmínit i ty neobvyklé a dokonce i trochu legrační obavy, které se objevují u lidí. A na závěr chci říct, zda je možné bojovat s fobiemi.

Kristina Hamplová
Kartely neexistují
Knihu Los cartéles no existen vydal mexický novinář Oswaldo Zavala v roce 2014. Navzdory autorovým opakovaným ujištěním, že její název myslí doslova, byl titul knihy všeobecně považován za hyberbolu. Mocný drogový kartel, který kontroluje politiku, společenský život i veškerý byznys v oblasti, přece patří na typickou pohlednici z Mexika hned vedle oslíka se sombrérem. Televize a streamovací platformy pomáhaly obraz kartelu stvořit. V posledních dvou letech jejich produkce ale také ukazuje, že ani popkulturní mainstream není proti kritice nikdy úplně obrněn. Nakonec, po letech ve stejných kulisách, můžeme občas slyšet přiznání: kartely neexistují.

Karolína Nečadová
(Skoro) všechno, co mě štve v kosmetice
Tato prezentace měla být původně o tom, jak si najít dobrou terapii. Potom jsem ale prošla nejmenovanou drogerií a uvědomila si, že existuje spousta jiných způsobů, jak ulevit své existenciální krizi. Mojí strategií je pořádně si postěžovat. Tato prezentace vás tak provede mými nejoblíbenějšími nesmysly, které na své zákazníky zkouší kosmetický průmysl, když slibuje, že nezestárneme. Dozvíte se, co moc nefunguje, co funguje, ale blbě a do čeho investovat. Většina z toho je celkem známá, ale neškodí si to trochu připomenout a znova se naštvat.

Tomáš Zálešák
Jak rozumět čokoládě
Když chce člověk vlastnit nejkvalitnější obrazy na světě, tak potřebuje štěstí. Štěstí ideálně na jackpot Sportky. Když chce člověk ochutnat jedno z nejlepších vín na světě, tak se hodí mít štěstí. Štěstí ideálně na jackpot Sportky. Ale je tu i věc, která má stejnou plejádu chutí a původu a komplexity a za ty nejlepší kousky na světě nedá člověk víc než za oběd v restauraci. Je to čokoláda. Čokoládu každý zná, ale já vám ji ukážu, tak jak ji ještě neznáte. Co ale dělá dobrou čokoládu opravdu dobrou? Jak ji má člověk poznat? A jakou třeba můžete sami zkusit? To vše se dozvíte v mé prezentaci.

Lenka Pittnerová
Pár věcí, které jste nevěděli o banánech
Podlouhlé žluté exotické ovoce se těší velké popularitě všude na světě. Co o něm ale doopravdy víte? Proč je banánová slupka klouzavá? Žijí v banánech pavouci? Jak správně banán loupat? Existuje banán, který chutná jako vanilková zmrzlina? Je banán nejrychlejším ovocem na světě? A proč banánky v čokoládě nechutnají jako banán? Získejte během 7 minut několik zajímavých nedůležitých informací, které poslouží jako skvělé ozvláštnění small talku na večírcích.

Jan Böhm
Co bych chtěl vědět, když jsem sháněl svojí první práci
Milý Honzo, nedávno ti bylo dvacet a vím, že by ses vedle studia rád pustil do nějaké práce. Baví tě toho hodně, nevíš, čemu se jednou budeš věnovat. Ale už nechceš zabíjet čas po brigádách. Chceš nějaké pořádné zaměstnání. Všude ale chtějí aspoň tisíc let zkušeností a nejméně deset dokončených škol. Ty nemáš ani jedno. Já jsem ty o patnáct let později. Pracuju dlouho a byl jsem u dost výběrek. Mám pro tebe pár tipů, které by sis měl poslechnout. Poznámky si psát nebudeš, znám tě. Tak aspoň pořádně poslouchej.