Přijďte si poslechnout skvělá pecha kucha vystoupení našich studujících, co dělají když nejsou ve škole? Jaké jsou jejich zkušenosti? Čemu se od nich můžete naučit…
ℹ️ Nová témata, motivovaní řečníci, osvěžení a kouzelník.
👉 https://www.facebook.com/events/149721599150692/
=== PROGRAM ===
14:05 přivítání na #SNMtalks
14:10 Lezenie – po skalách smerom hore (Nina Kodhajová)
14:20 Knihovna – místo, kam se rádi vracíte (Tereza Garamszegi)
14:30 Urban legends a hoaxy v českých ulicích i na internetu (Pavlína Plecitá)
14:40 Miró & Mondrian : jedním tahem (Aneta Birnerová)
14:50 🎥 Pionýr (Jan Kryšpín)
15:00 – 15:10 PŘESTÁVKA
15:10 Photoshop s umělou inteligencí (Richard Kabilka)
15:20 🎥 K čemu je dobrý těsnopis? (Pavel Samec)
15:30 Od průšvihu k lovebrandu (Nina Adamcová)
15:40 🎥 Sebeprezentace na sociálních sítích a její vliv na motivaci jedinců provozujících CrossFit (Dorota Štenclová)
15:40 Babské reči (Ľubica Stančíková)
15:50 – 16:10 PŘESTÁVKA
16:10 Sledováni na každém kliku (Adam Smuž)
16:20 {X} tipů, jak designovat edukační appku (Miroslav Brousil)
16:30 Jak se stát lepším fotografem na instagramu? (Tereza Srbová)
16:40 Proč si platím Apple Music, když miluju Spotify? (Daniel Šlahař)
16:50 🎥 LOLcats (Kristýna Hněvsová)
17:00 – 17:10 PŘESTÁVKA
17:10 🎥 Praxe jako příležitost (Lukáš Ther)
17:20 Než bude příliš pozdě! (Tomáš Sýkora)
17:30 O čem mluvím, když mluvím o učitelství (Sandra Feyglová)
17:40 Na co se těšit v roce 2018 (Eliška Dokoupilová)
18:00 🖤🖤🖤 #SNMbeer začíná
19:00 🎉 vyhlášení nejlepšího #SNMtalk
=== PODROBNÝ PROGRAM ===
Lezenie – po skalách smerom hore (Nina Kodhajová)
Je to životný štýl, plný adrenalínu a dobrodružstva. Kto sú najväčšie lezecké superstars dnešnej doby, prečo to ľudia robia, čo k tomu treba a ako nám dokáže lezenie pomôcť prekonávať samých seba, Vám predstavím pri rozprávaí o základných zaujímavostiach o tomto populárnom, no stále neznámom športe.
Knihovna – místo, kam se rádi vracíte (Tereza Garamszegi)
Prostřednictvím své prezentace bych ráda ukázala tradiční pojetí knihovny jako instituce poskytující přístup k informacím v novém světle.
Urban legends a hoaxy v českých ulicích i na internetu (Pavlína Plecitá)
Lidé vynikají schopností vymýšlet příběhy těch nejrůznějších žánrů a obsahů. Důkazem toho jsou také současné městské pověsti, které se šíří ulicemi našich měst i sociálními sítěmi. Cílem vystoupení je představit urban legends a internetové hoaxy jako součást lidové tvořivosti a naší každodennosti.
Miró & Mondrian : jedním tahem (Aneta Birnerová)
Od detailní realistické malby krajinek na objednávku až po syté barvy a jednoduché linie abstraktních obrazů. Cesta, již absolvovalo mnoho velkých malířů 20. století. Vydejme se po ní po boku dvou z těchto velikánů evropské malby, Juana Miróa a Pieta Mondriana, a objevme stěžejní rozdíly v jejich dílech.
Pionýr (Jan Kryšpín)
„Pionýr ještě existuje? To jsou nějací malí komunisti?“ O historii a o tom, co dnes Pionýři dělají se dozvíte z přednášky Jana Kryšpína.
Photoshop s umělou inteligencí (Richard Kabilka)
Algoritmy, automatizace, AI a přehodnocení moderní role grafického designéra. Jaký je potenciál počítačově generované grafiky v blízké budoucnosti? Jaký bude možný dopad na obor? Kontemplace techno-utopie v odvětví kde se potkává technologie s uměním.
K čemu je dobrý těsnopis? (Pavel Samec)
Prezentace má za cíl obeznámit posluchače s těsnopisem, vysvětlit pojem, ukázat několik těsnopisných soustav a předložit možnosti jeho využití.
Od průšvihu k lovebrandu (Nina Adamcová)
Základy krizové komunikace, díky kterým zvládnete nejen marketingový přešlap vaší značky, ale i třeba promeškaný deadline ve škole nebo zapomenuté narozeniny vaší holky.
Sebeprezentace na sociálních sítích a její vliv na motivaci jedinců provozujících CrossFit (Dorota Štenclová)
Prezentace představuje CrossFit, jeho přítomnost v online prostředí a sebeprezentaci CrossFitových atletů na sociálních sítích. Zabývá se motivy ke sdílení příspěvků a také ukazuje, zda mají příspěvky sdílené za účelem sebeprezentace pouze negativní dopady nebo mohou mít i pozitivní vliv na motivaci.
Babské reči (Ľubica Stančíková)
Žena, matka, manželka, vedkyňa, umelkyňa, aktivistka alebo len karieristka? Nakoľko citlivý je náš jazyk, keď sa bavíme o ženách a o ich kariére? Tieto a ďalšie otázky si zodpovieme na dátach z pilotnej štúdie skúmajúcej spôsob, akým sa o ženách píše v najznámejšej online encyklopédii.
Sledováni na každém kliku (Adam Smuž)
Při návštěvě takřka libovolného webu stáhneme kromě obsahu dané stránky i celou řadu skriptů z jiných domén. Ty mohou sledovat náš pohyb napříč celým internetem. Jak fungují? K čemu mohou být získaná data využita? A kdo sbírá nejvíce dat? To vše se dozvíte.
{X} tipů, jak designovat edukační appku (Miroslav Brousil)
Vytvořit edukační aplikaci je těžké. Vytvořit dobrou edukační aplikaci je téměř nemožné. Jaké otázky si musí designér zodpovědět než se vykreslí první pixel?
Jak se stát lepším fotografem na instagramu? (Tereza Srbová)
Prezentace se věnuje praktikám, které by měly fotografii posunout na úroveň, díky níž nejen poví svůj příběh, ale bude působivá a bude mít větší potenciál k sociální interakci. Provedu vás hlavními otázkami počínaje světlem, přes kompozici až po tu nejlepší aplikaci na úpravu.
Proč si platím Apple Music, když miluju Spotify? (Daniel Šlahař)
Pohled do duše nadšeného i zoufalého milovníka hudby, který dennodenně objevuje novou hudbu, ale marně hledá ideální streamingovou platformu splňující všechny jeho podmínky a je tak ochotný používat službu, která není ani zdaleka tak dokonalá a zajímavá jako konkurence.
LOLcats (Kristýna Hněvsová)
Každý zná internetové memy s kočkami. Kde ale vznikly a proč si získaly naše srdce? Je to jen nekomplikovaná kratochvíle, nebo se pod nimi skrývá i něco víc? Krátký exkurz do říše veselých, bizarních a mnohokrát opakovaných obrazů.
Praxe jako příležitost (Lukáš Ther)
Hned ze začátku jsem při hledání vhodné praxe chtěl tuto příležitost využít naplno. Věřím, že se tak i stalo a zpětně si uvědomuji důležitost svého rozhodnutí. Na základě této zkušenosti chci všem doporučit, aby si vybrali takovou praxi, která bude stát za to – i kdyby to mělo přinést nějaké komplikace.
Než bude příliš pozdě! (Tomáš Sýkora)
Základy pro učení jsou položeny ještě předtím, než dítě nastoupí do školy. Každé dítě je jedinečné. Některé potřebují dopomoc v určitých oblastech rozvoje, aby nemusely ve škole čelit potížím. Je možné potenciální problémy včas odhalit díky využití IT expertního systému?
O čem mluvím, když mluvím o učitelství (Sandra Feyglová)
Příspěvek o tom, proč by studenti a studentky nových médií měli přemýšlet nad školou, vzděláváním a svými vyučujícími z jiné než studentské perspektivy. (A taky o tom, v čem měl Seneca pravdu a v čem se Lenin spletl.)
Na co se těšit v roce 2018 (Eliška Dokoupilová)
Rok 2017 možná nebyl tím nejlepším. Když už jsme si oddechli, že ho máme za sebou, začíná rok, ve kterém přijdeme o další kus Antarktidy, naše bezpečí bude záviset na Kimově emoční stabilitě a na plátno se vrátí „Padesát odstínů“. Prezentace Vám připomene, že i v roce 2018 se máme na co těšit, abychom optimističtěji odstartovali letní semestr.