Přijímačky do studia

Kde se podávají přihlášky?

Jestli to myslíš vážně, nezapomeň se přihlásit do 31. března přímo v  univerzitní aplikaci, je to jen pár kliknutí. Načítej literaturu, zajímej se o obor, sleduj nás na sítích – štěstí přeje připraveným. Stav se na nějaké Stunome akci, aby ses přesvědčil, že mezi tuhle bandu chceš patřit. Na začátku června se na Tebe potom budou těšit už oficiálně u přátelského pohovoru Na Příkopě 29, pozvánku dostaneš e-mailem.

Jak probíhají přijímačky?

Přijímací zkouška je jednokolová – ústní, nemusíš se stresovat žádným testem, ale o to lépe je zapotřebí se připravit. Na přijímačky musíš přinést tři dokumenty: strukturovaný životopis, seznam načtené literatury a záměr diplomové práce – neboj, když tě přijmeme, nebudeš ji muset psát v této podobě, spíš chceme vědět, proč a co tu chceš studovat. Měj v tom jasno: co od Stunome chceš? A pak už jen čekej. Výsledky se dozvíš ještě před koncem června.

 

Seznam doporučené literatury

 

Znalost každého z těchto literárních pokladů Ti na přijímačkách zaručeně pomůže! Vybrali jsme základní texty z oblasti teorie nových médií a dalších souvisejících oblastí. Na přijímačkách předkládáš seznam vlastní prostudované oborově orientované odborné literatury, který by měl obsahovat alespoň 8 titulů a z toho minimálně 4 tituly z našeho seznamu (ale vážně měl, jinak Ti strhnou velkou spoustu bodů). Trošku si tě prozkouší, jestli jsi z těch knih četl víc, než jen anotace a abstrakty. Když budeš mít na seznamu něco zajímavějšího a třeba pro komisi neznámého, dost možná se budou soustředit spíš na to, takže si dej na svém výběru záležet a rozhodně svoji přípravu nepodceň s tím, že to na místě nějak okecáš. Na tomhle lidé vždycky ztratí nejvíc bodů, tak si pod sebou nepodřízni větev.

 

 

 

 

Důležité odkazy

Online přihláška

Doporučená literatura

Facebook Stunome

Harmonogram

31. 3. – podání přihlášky

11. 5. – 14. 6. – přijímací zkoušky

17. – 21. 6 – náhradní termín

28. 6. – oznámení výsledků

Vedoucí programu

Mgr. Josef Šlerka, Ph.D.
josef.slerka@ff.cuni.cz

Ústav informačních a knihovnictví
uisk@ff.cuni.cz
(+420) 221 619 904

Adresa

Ústav informačních studií a knihovnictví
místnost č. 505 (5. patro)
Na Příkopě 29
Praha 1 – Staré město, 110 00